یووی نت
LUNA دلیل سقوط 90 درصدی لونا Luna چه بود ؟

دلیل سقوط 90 درصدی لونا Luna چه بود ؟

نمودار سقوط وحشتناک Luna

همونطور که تو تصویر زیر میبینید نزول عجیبی داشته ارز لونا این درحالیه که همین چند وقت پیش به قیمت 125$ رسید .

تصویر نمودار Luna

نمودار سقوط استیبل کوین TerraUSD

وضعیت برای استیبل کوین ترا یعنی TerraUSD مشابه بوده و همونطوری که در نمودار میبینید نتونسته نسبت قیمتی 1 به 1 رو حفظ کنه و دچار افت شدید قیمت شده .

تصویر نمودار UST

Terra چیست ؟

Terra یک پروتکل بلاک چین است که زیربنای مجموعه‌ای از استیبل کوین‌های غیرمتمرکز است. محبوب‌ترین آن‌ها TerraUSD یا UST نام دارد. استیبل کوین اون یعنی UST به طور غیرمتمرکز کار خودشو شروع کرده بود.

دلیل سقوط چی بود ؟

یکی از دلایل اون وابستگی استیبل کوین UST و Luna بهم دیگه بوده با سقوط UST به 0.98 دلار ارزش لونا هم کاهش یافت. وقتی این استیبل کوین ارزش برابری ۱$ خود را در برابر دلار امریکا از دست داد وبه 0.6 دلار رسید به همین خاطر الگوریتم بنیاد Terra زیر سؤال رفت. بزرگترین ایراد استیبل کوین‌های الگوریتمی عدم مقاومت در برابر نوسانات قیمت‌ها بوده. ارز دیگر بنیاد ترا( Luna ) می‌باشد و در صورت کاهش قیمت یکی از ارز‌ها، ارز دیگری نیز منجر به کاهش قیمت lون میشه.

درحال حاضر قیمت این ارز لونا 1.6 دلار شده و همچنان سازنده های این ارز مشغوله اضافه کردن سکه ها به سکه های درحال گردش بازار هستند که در نتیجه کمیابی رو کمتر کرده و ارزش رو هم پایین تر میاره .

تلاش های بنیاد Terra برای حفظ قیمت

قرار است ترکیبی از مکانیسیم‌های سوزاندن ارز مربوط به لونا، ارزش این پروژه را بالا نگه داره. با این حال، طی چند روز گذشته، این مکانیسم‌ها شکست خورد و سرمایه‌گذاران رو به سمت فروش آورد. با این‌که بنیاد Luna Guard، سازمان غیرانتفاعی که برای حمایت از اکوسیستم ترا تأسیس شده است، 1.5 میلیارد دلار دارایی را در روز دوشنبه برای کمک به بازگشت این استیبل کوین اختصاص داد، اما انگار این کمک‌ها کافی نبوده است.

اینو فراموش نکنین بنیاد ترا یکی از بزرگ‌ترین دارندگان بیت کوین هست البته طبق این خبر‌گزاری حدود دو روز پیش بنیاد Terra حدود 750 میلیون دلار از ذخایر بیت کوین خودشو برای فروش گذاشته. که این میتونه باعث افت قیمت بیت کوین در روز های آتی بشه و بازار رو پر ریسک تر کنه .

فهرست مطالب

ساند افکت

ویدیو افکت

مطالب بیشتر
مشترک شدن
اطلاعیه
0 نظرات
بازخورد داخلی
دیدن همه نظرات

برای دسترسی رایگان لطفا ثبت نام کنید

لطفا بعد از کلیک روی لینک فعال سازی ارسال شده وارد شوید